Vse to in še več so učenci od 6. do 9. razreda danes doživeli na športnem dnevu.
Dan so začeli s skupnim ogrevanjem. Sledile so tekme med razredi v košarki in nogometu. In (kot je bilo pričakovati) je skupno prvo mesto zasedel 9. razred. Sledil mu je sedmi, nato osmi in na koncu šesti. Ampak ne glede na razvrstitve moramo zapisati, da so se vsi borili do zadnjega diha.
Po tekmah pa so sledile še igre, ki jih učenci igrajo redkeje. Prenašanje vode v kozarčku in natakanje v steklenico je zahtevalo veliko spretnosti in tudi nekoliko preračunljivosti. Je pa bila motivacija vseh učencev pri tej igri velika, saj je bila nagrada za prvouvrščenega tekma z učitelji v vlečenju vrvi. Nagrado so si prislužili učenci 9. razreda in v tekmi z učitelji dokazali, da imajo res veliko fizično moč.
Za zaključek je sledilo še tekmovanje v vlečenju vrvi, kjer so svojo nadvlado ponovno dokazali devetošolci.
Veseli in počaščeni smo bili, ker sta danes bila z nami v vlogi sodnikov naš bivši učenec in bivši učitelj. Tim Žužek je prevzel sojenje košarkarskih tekem. Drago Kavčič pa je delil pravico na nogometnem igrišču in pri vlečenju vrvi. Hvala obema za njun čas, energijo in pripravljenost.
Zapisala: Damjana Vončina





















