Dirka v Premanturi

V nedeljo so se tekmovalci MBK črni vrh pomerili na mednarodni dirki prve kategorije v Premanturi.

Proga v Prematuri slavi po veliko predrtih gum, saj je proga zelo kamnita. V najmlajši kategoriji do 9 let je kot najmlajša tekmovalka Lucija Lampe dosegla 3. mesto. Sledila je kategorija U11 v kateri tokrat nismo imeli predstavnika, zato pa je bilo toliko bolj razburljivo v kategoriji U13, kjer je Ožbej Lampe z odlično vožnjo dosegel 3.mesto. Filip Mikuž je dosegel 11. mesto. Kot zadnja kategorija na krajšem krogu je bila U15, ki je štela kar 35 tekmovalcev. Imeli smo tri predstavnike iz MBK Črni Vrh in prav vsi trije so imeli štartne pozicije v ozadju. Prav zaradi slabih štartnih pozicij so se morali še toliko bolj potruditi do odličnih rezultatov. Najbolje se je odrezal Miha Dakskobler ki je zasedel nehvaležno 4. mesto, sledil mu je Jakob Mlakar z osvojenim 8. mestom ter Urban Lampe z 15. mestom.

Zapisal: Tadej Podgornik