Odličen zaključek sezone v Kočevju

V petek, 23.9.2022,  se člani črnovrškega MBK odpravili še na
zadnjo dirko za slovenski pokal.  Zadnja dirka je potekala po ulicah Kočevja pod žarometi.
V kategoriji do 11 let je Lampe Ožbej  zasedel 6. Mesto, kar je po premoru zaradi poškodbe lep dosežek. Filip Mikuž  je dirko zaradi bolezni  spremljal izza ograje.

V kategoriji U13 se jevse do ciljne črte za zmago boril Dakskobler Miha,  na koncu je zasedel odlično tretje mesto. Urban Lampe večji del proge odvozil odlično, na koncu pa mu je malo zmanjkalo moči in je zasedel 7. mesto. Luka Rupnik je zasedel
14. mesto.

V kategoriji U15 so tekmovalci pokazali več znanja taktike in tudi  hitrosti so bile višje. V ciljnem šprintu je Ožbe Rupnik zasedel 5. mesto.  Mlakar Jakob je po dobro odpeljani polovice proge malo popustil in na koncu lovil vodilno sedmerico in dosegel  9. mesto. Amadaj Cigale in Gašper Kodrič  sta zasedla 15. in 17. mesto.

Med deklicami U15 je suvereno zmagala Eva Terpin. Med dekleti do 17
let  je prepričljivo zmagala Nika Mikuž, ki je pokazala, da je v zelo dobri formi. Med
dečki do 17 let sta 4. in 5. mesto zasedla Filip Boškin in Tine Terpin, 17. mesto pa Ambrož Kunc.

Kolesarji črnovrškega kluba so tudi v najmočnejši kategoriji elit  osvojili najvišja mesta, aktualni
evropski prvak v eliminatorju Jakob Klemenčič je prepričljivo dobil  šprint in zmagal. Marcel Gladek pa je, kot najmlajši v tej kategoriji, dosegel odlično 3. mesto.

Tekmovalce mlajših kategorij čaka enomesečni počitek, potem pa začnejo s trenigi v telovadnici OŠ Črni Vrh.  Starejši tekmovalci imajo v načrtu še nekaj dirk v tujini.
Ob tej priliki vabimo vse, da se nam pridružijo na treningu v telovadnici in kasneje na kolesu.

Zapisal: Tadej Podgornik